İçeriğe geç

OTRES PLAJI – I

 

Fotoğraf : Micaela Chutrau

Micaela Kamboçya’nın Sihanoukville şehrine, Kbal Chhay şelalesini görmek için uğramayı düşünüyordu. Çünkü Laos’ta tanıştığı Natalie, şelaleyi izlemenin doğal huzur kaynağı olduğunu söylemişti.

Böylece, sevgili Micaela yanından hiç ayırmadığı not defterindeki seyahat programına küçük bir ekleme yaptı. İlk sayfasında – Sana bir sır vereyim mi? – yazılı olan not defterinde; düşünceleri, günlük planları ve gözlemleri yer alıyordu.

Genç kız Sihanoukville şehrine gittiğinde ilk iş kendine kalacak bir yer aramak olacaktı. Bu işi her zaman yola çıkmadan önce internetten halletmeyi seviyordu ama telefonunun biten bataryası buna engel olmuştu. Otobüsten indiğinde güneş tepesindeydi, minik bir manevrayla sırtındaki çantayı yere indirdi ve beyaz güneş şapkasını aramaya koyuldu.

Micaela etrafında gezinen büyükbaş hayvanların insanlardan çok olduğunu fark etti. Tropikal bir iklimden tropikal bir iklime geldiği için hava sıcaklığını da çok aldırmıyordu. Natalie, Micaela’ya konaklaması için Otres Plajı’ndaki hostelleri tavsiye etmişti. Genç kız oraya yürüyerek, şehrin farklılıklarını ve güzelliklerini fotoğraflayarak gitmek istiyordu.

Golden Lions Roundabout (Altın Aslanlar Kavşağı)’ a geldiğinde durdu ve aslanların fotoğrafını çekti. Fotoğraf makinesini yanından hızla geçen birkaç yerli halka doğrulttu. Ama insanlar kıkırdayarak poz vermekten kaçındı.

Alnından çenesine doğru süzülen teri cebinden çıkardığı mendille kuruladı. Sırt çantası yüzünden sırtına biriken terden dolayı da rahatsızlık duyuyordu. Bu yüzden elini çabuk tutması gerektiğini düşündü. Otres Plajı’na giden yolu yönlendirme tabelalarında aradı ama bazı tabelalarda ikinci dil İngilizce değildi. Havanın kokusunu burnuna doldurdu, Mavi’yi koklayarak bulmayı ümit ediyordu ama tezek kokusu her yerdeydi…

Devam edecek…

Tarih:Yazılarım

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir